Všude přítomní asijští přistěhovalci s sebou přinášejí i kulturu jejich kuchyní. U nás si otevírají restaurace a různé fast foody (rychlé občerstvení), kde podávají pokrmy které nám však gastronomii jejich rodné země představují trochu zkresleně. Možná je to tak dobře, protože originální asijská kuchyně i její kultura (tím více domácí) není přímo stvořená pro naše středoevropské návyky i žaludky.
Zde se nacházíme v domácí kuchařce ve které prezentujeme známé i méně známé pokrmy které se připravují u nás doma, v české republice. Pod názvem „Čína“ vytváříme jídla, která někdy nemají s danou zemí téměř nic společného. Nicméně při troše fantazie a dostupnosti originálních asijských výrobků i surovin (různé asijské omáčky, bambusové výhonky, které snadno nahradíme i běžným hlávkovým zelím a další suroviny jsou již běžně k dostání v našich supermarketech) si i u nás doma můžeme navodit chuť a vůni asijské kuchyně. A to snadno a rychle!
Připomínáme, že v pojmenování tohoto receptu obsažený název čínské provincie je pouze jakási evropská varianta pokrmu, se kterým se setkáváme v běžných čínských restauracích u nás. Nejedná se o přesný recept z dané oblasti, nýbrž o návod, jak si v naší domácnosti připravit „Čínu“ ze snadno dostupných surovin. V tomto případě výjimečně za použití již hotového originálního asijského dresinku ze sezamu a sóji (na trhu je jich dostatek), který dodá našemu pokrmu právě ten asijský nádech.