Oloupané stroužky česneku nasekáme nadrobno a dáme do hmoždíře. Přidáme lístky tymiánu a rozmělníme na kašičku. Zalijeme olejem a promícháme.
Jednotlivé kousky jehněčího krku omyjeme pod tekoucí vodou, osušíme papírovou utěrkou a dobře ze všech stran prosolíme. Dáme do uzavíratelné nádoby a potřeme veškerou česnekovou marinádou s tymiánovými lístky.
V uzavřené nádobě necháme 1-2 dny v chladu marinovat.
Oloupanou cibuli nakrájíme na tenká půlkolečka.
Troubu rozpálíme na 180 °C.
Marinované kousky jehněčího krku vyskládáme do pekáče a přilijeme veškerý olej z marinády. Obložíme nakrájenou cibulí, podlijeme červeným vínem (cca 1 cm po dně pekáče), zakryjeme (poklicí, druhým dílem pekáče, alobalem) a dáme péci do středu předehřáté trouby.
Pečeme nejprve zakryté jednu a půl hodiny (po cca tři čtvrtě hodině maso otočíme).
Dále dopékáme nezakryté při stejné teplotě ještě cca 45 minut, kdy jednotlivé kousky krku otáčíme a přeléváme vznikající šťávou již častěji. Přichytávající se výpek ze stěn pekáče seškrabáváme do šťávy.
Měkký jehněčí krk vyndáme z pekáče a zatím zabalíme do alobalu.
Pekáč se šťávou přendáme na sporák a za průběžného míchání necháme šťávu s cibulí zredukovat (ochutnáme, je-li dost slaná).
Pečený jehněčí krk podáváme společně s vynikajícím výpekem a čerstvým chlebem, vhodným k namáčení do šťávičky.
Skvělým doplňkem může být salát z kysaného zelí (recept v kapitole „Přílohy“).
Doma nakládané kysané zelí s dostatečným množstvím kmínu ani nepotřebuje dolaďovat do formy salátu (recept v kapitole „Domácí polotovary“).