Plátky krkovice (cca 1,5cm vysoké) naklepeme a blanky na okrajích nařízneme, aby se maso při tepelné úpravě nekroutilo. Maso nasolíme (sůl maso křehčí a v kombinaci s olejem maso nepouští mnoho vlastní šťávy), opepříme čerstvě mletým pepřem a okořeníme drcenými chilli papričkami. Plátky dáme do vhodné nádoby a zalijeme olejem (nemusí být zcela ponořené). Přiklopené nebo zakryté folií či alobalem necháme v chladu marinovat alespoň několik hodin (nejlépe den či dva). Občas maso otočíme.
Před grilováním si připravíme cibuli, kterou zbavenou slupky překrojíme na široké plátky (špalíčky).
Brambory uvaříme ve slupce v páře téměř doměkka. Doba vaření závisí na velikosti brambor, ale je cca o 5 minut kratší, nežli u brambor vařených zcela. Brambory oloupeme a rozkrojíme podélně napůl.
Brambory spolu s cibulí a celými feferonkami ze všech stran namočíme v oleji s kořením u naloženého masa.
Do horní třetiny trouby umístíme plech na pečení (pro odkapávání šťávy), nad který vsuneme nerezový rošt (obojí bývá v základním vybavení každé trouby).
Troubu zapneme na funkci horní gril a řádně rozpálíme na 230 °C (naplno).
Na rozpálený rošt vložíme nejprve naložené maso a grilujeme z první strany cca 8 minut. Poté maso otočíme, na rošt přidáme brambory, feferonky i cibuli. Dále zprudka grilujeme 6 minut, otočíme zeleninu a dogrilujeme ještě dalších cca 6 minut. Výsledkem by měly být dozlatova ogrilované brambory, nespálená cibule a hlavně krkovička s kůrčičkou, uvnitř propečená, ale šťavnatá.
Upozorňujeme, že časy potřebné ke správnému ogrilování se mohou mírně lišit podle typu a výkonu trouby.
Servírujeme jako celistvý chod. Vhodným doplňkem je domácí majonéza nebo tatarka. My jsme zvolili dijonskou majonézu. Recepty naleznete v kapitole „Domácí polotovary“.