Kuřecí stehenní steaky (nenaklepáváme) z obou stran posolíme, popepříme čerstvě mletý barevným pepřem, přidáme mleté chilli, lehce zakápneme medem vložíme lístečky i celé stonky saturejky a přidáme olej z obou stran masa (nemusí však příliš plavat).
Takto naložené maso necháme alespoň hodinu v pokojové teplotě marinovat (lepší varianta je zakryté nechat v lednici do druhého dne, v tomto případě maso vyndáme z lednice alespoň hodinu před zpracováním).
Krátce před grilováním zabalíme rozmrazené fazolové lusky do šunky, v našem případě do zauzené krkovice (silnější nebo zdvojené tenké plátky krájené na nářezáku), a lehce namočíme v oleji u naloženého masa.
Stejným způsobem máčíme v oleji i oloupanou cibuli (větší rozpůlíme).
Rozpálený gril ztlumíme na minimum (výhoda plynových grilů), jinak dbáme, aby v grilu nebyl příliš velký žár (grilujeme při teplotě cca 230 °C ) a vložíme na tál nejprve maso (bez stonků saturejky). Gril zavíráme (případně víko podkládáme), ale maso kontrolujeme, zda se příliš nepálí. Po cca 5ti minutách steaky otočíme.
V tuto dobu přidáme zabalené lusky i cibulky (nejlépe ne na rošt, ale na tál se zbytky oleje), které postupně obracíme. Po dalších cca 5-7 minutách by maso mohlo být hotové (můžeme zkontrolovat naříznutím do nejsilnější části), taktéž i lusky s cibulkou. Maso vyjmeme z grilu, necháme minutku odpočinout a podáváme se závitky a grilovanou cibulkou.
Dnes jsme k našemu steaku připravili pečené hranolky z červené řepy.
Jako další vhodná příloha je na grilu rozpečená bagetka, kterou můžeme zvýraznit olivovou tapenádou. Doplnění grilovaného steaku vhodným dipem je též namístě (domácí recepty najdete v této knize).