Ano, buřty (možno i vuřty, neboli špekáčky) na pivě ano. Super pikantní záležitost, zvlášť, když si odpustíme zcela zbytečné použití kupovaného kečupu a průmyslově vyráběného zeleninového leča (do jehož kvality nevidíme a pokrmu pouze přidává nechtěnou pachuť).
Krédo našich receptů je v nepoužívání zbytečných polotovarů a konzervantů z velkoprůmyslových výroben. Pouze s jejich minimalizováním můžeme hovořit o domácí kuchyni. To platí i v případě přípravy našich buřtů na pivě. Tato česká specialita byla absolutně zdecimována právě zmíněným lečem a kečupem. Přitom buřty jsou zde více méně doplňkovou surovinou. To zjistíme pouze při konzumaci s namáčením chleba do skvělé pikantní zeleninové šťávy a tu kečup s lečem opravdu neudělá. Bohatě si vystačíme s kvalitními špekáčky (uzeninový nádech můžeme umocnit ještě pikantní klobásou), čerstvou zeleninou (v zimním období můžeme použít domácí zavařené lečo), kořením a dobrým českým pivem. Obecně platí, jaké pivo máme rádi, takové používáme i do vaření. Co se týká použití černého piva, tak samozřejmě ano, není to však zásadní, více méně se jedná jen o zvučnější název „Na černém pivu“…
Příprava dobrých buřtů na pivě není zcela tak prostá, jak by se mohlo zdát. Každopádně se kolem nich musíme neustále v naší kuchyni točit a hlídat je. Je to zábava, proto bývá spotřeba piva daleko větší, než je uváděno v receptu (zvláště, když vaří chlapi).